Zaproszenie na II Letnią Akademię Organową Młodych

Wszystkich uczniów, studentów, absolwentów uczelni muzycznych oraz ambitnych organistów chcących poszerzyć swoją wiedzę zapraszamy - w dniach 22-26 lipca 2018 roku - na "II Letnią Akademię Organową Młodych. Lutomiersk 2018".

Miejsce:
Warsztaty i wykłady odbywać się będą:
- w auli Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej oraz w kościele księży Salezjanów w Lutomiersku.
- tegoroczna edycja obejmuje również wyjazd kursantów na zajęcia do Filharmonii Łódzkiej która jest jedyną salą koncertową na świecie posiadającą dwoje organów reprezentujących odrębne style budowy (kopia organów Gottfrieda Silbermanna z 1735 roku z kościoła św. Piotra we Freibergu, zbudowana przez zakład organmistrzowski Christiana Wegscheidera z Drezna, a także instrument symfoniczny wzorowany na organach angielskich z XIX wieku wykonanych przez austriacką firmę Rieger Orgelbau z Schwarzach), a także Archikatedry Łódzkiej (organy firmy Eisenbart)

Wykładowcy:
Adam Tański
Daniel Nowak

Program:
Repertuar kursów interpretacji obejmuje literaturę organową wszystkich epok. Warsztaty improwizacji skoncentrowane będą na konstruowaniu jednej z wybranych form klasycznych lub/i współczesnych w zależności od stopnia zaawansowania poszczególnych uczestników. Przygotowane materiały będą mogły znaleźć zastosowanie w czasie liturgii (wstępy, przygrywki chorałowe, medytacje itp.).
Kursy zakończą się koncertem wszystkich aktywnych uczestników. W czasie pobytu do dyspozycji uczestników pozostaną instrumenty znajdujące się w budynku SOSM (organy piszczałkowe, elektroniczne,fortepiany, pianina)

Terminy nadsyłania zgłoszeń:
Zgłoszenia wypełnione elektronicznie (dostępne poniżej) prosimy przesyłać do dnia 30 czerwca 2018 roku na adres akademia.organowa@gmail.com z tytułem "Letnia Akademia Organowa Młodych".

UWAGA!!!
Uczestnictwo w kursach, zakwaterowanie (na terenie szkoły), wyżywienie i korzystanie z sal ćwiczeniowych jest bezpłatne.
Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wszelkie pytania prosimy przesyłać na adres: akademia.organowa@gmail.com

Pliki